2018-19 dönemi için GÜBRETAŞ Eğitim Bursu’nu kazanan LİSANSTEZLİ YÜKSEK LİSANS ve DOKTORA başvuru sonuçları www.gubretas.com.tr adresinde yayınlamıştır. Asil listedeki öğrencilerin belirtilen tarihe kadar evrakları tamamlamaları rica olunur. Asil listede yer alan öğrencilerin evraklarında eksiklik veya yanlışlık olması halinde, burs hakkı yedek listedeki öğrencilere geçecektir.

Sonuçların hayırlı olmasını temenni eder, hepinize okul hayatınızda başarılar dileriz

Saygılarımızla

1952 yılında Türkiye’deki tarımsal verimliliği arttırmaya yönelik kimyevi gübre ihtiyacını karşılamak amacıyla kurulan GÜBRETAŞ, sektörünün ilk ve öncü şirketi olarak 66 yılı aşkın süredir büyümesini sürdürüyor.

Üretim tesisleriyle çok sayıda ürün çeşidini ülke tarımının ve çiftçisinin kullanımına kazandıran şirketimiz, 1985 yılında Kocaeli-Yarımca’da ilk toprak analiz laboratuvarını da kurarak, bilinçli tarım açısından önemi günümüzde daha iyi anlaşılan tarım arazilerinin toprak analizi konusunda önemli bir bilgi birikimi oluşturdu.

GÜBRETAŞ, tesisleriyle istihdam ve iş gücü alanında Türkiye ekonomisi için katma değerler ortaya koyarken, kalite odaklı ürün ve hizmet anlayışıyla da tarım sektöründeki tarımsal kooperatifler, bayiler, çiftçiler ve diğer paydaşlarının güven duyduğu önemli bir markaya dönüştü.

Ana hissedarımız Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri ile GÜBRETAŞ arasındaki güçlü sinerji, sektördeki dağıtım gücü yaygınlığı açısından liderliğimizi pekiştirmekte...

Türkiye’nin dört bir yanındaki 8 bölge müdürlüğümüz, 5 lojistik merkezimiz ve 2750 civarındaki satış noktamız aracılığıyla, tarımsal üretimin olduğu her yerde çiftçilerimize etkin bir hizmet sunmak için çalışıyoruz.

GÜBRETAŞ bugün “Türkiye’de öncü, dünyada markalaşmış bir dev şirket olma” vizyonuyla yoluna devam ediyor. Bu hedefe ulaşmak için hammadde kaynaklarına sahip ülkelerde yatırım yapma stratejisi doğrultusunda 2008 yılında bir konsorsiyumla İran’daki Razi Petrokimya şirketini satın alan GÜBRETAŞ, böylece Türkiye’nin yurtdışındaki en büyük sanayi yatırımına da imza atmıştı.

Son yıllarda oluşan iştirak şirketleriyle yurtiçi ve yurtdışında önemli yatırımlara imza atarak ülke ekonomisi için değerler üreten şirketimiz, sosyal sorumluluk anlayışıyla da alanında önemli hizmetlere öncülük ediyor.

GÜBRETAŞ her türlü katı, sıvı ve toz kimyevi gübre ihtiyacını karşılayabilen sektörün en geniş ürün portföyüne sahip şirket konumundadır. Sahip olduğumuz Ar-Ge birikimi sayesinde çiftçilerimizi bilinçli ve dengeli gübrelemeye teşvik etmek için “bitkiye ve bölgeye özel ürünler” geliştirerek tarımda kalite ve verimlilik artısına katkı sağlamak için çalışıyoruz.