Üretim tesisleriyle çok sayıda ürün çeşidini ülke tarımının ve çiftçisinin kullanımına kazandıran şirketimiz, 1985 yılında Kocaeli-Yarımca’da ilk toprak analiz laboratuvarını da kurarak, bilinçli tarım açısından önemi günümüzde daha iyi anlaşılan tarım arazilerinin toprak analizi konusunda önemli bir bilgi birikimi oluşturdu.

GÜBRETAŞ, tesisleriyle istihdam ve iş gücü alanında Türkiye ekonomisi için katma değerler ortaya koyarken, kalite odaklı ürün ve hizmet anlayışıyla da tarım sektöründeki tarımsal kooperatifler, bayiler, çiftçiler ve diğer paydaşlarının güven duyduğu önemli bir markaya dönüştü.

Ana hissedarımız Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri ile GÜBRETAŞ arasındaki güçlü sinerji, sektördeki dağıtım gücü yaygınlığı açısından liderliğimizi pekiştirmektedir.

Türkiye’nin dört bir yanındaki 8 bölge müdürlüğümüz, 5 lojistik merkezimiz ve 2756 satış noktamız aracılığıyla, tarımsal üretimin olduğu her yerde çiftçilerimize etkin bir hizmet sunmak için çalışıyoruz.

GÜBRETAŞ her türlü katı, sıvı ve toz kimyevi gübre ihtiyacını karşılayabilen sektörün en geniş ürün portföyüne sahip şirket konumundadır. Sahip olduğumuz Ar-Ge birikimi sayesinde çiftçilerimizi bilinçli ve dengeli gübrelemeye teşvik etmek için “bitkiye ve bölgeye özel ürünler” geliştirerek tarımda kalite ve verimlilik artışına katkı sağlıyoruz.

GÜBRETAŞ bugün “Türkiye’de öncü, dünyada markalaşmış bir dev şirket olma” vizyonuyla yoluna devam etmektedir. Bu hedefe ulaşmak için hammadde kaynaklarına sahip ülkelerde yatırım yapma stratejisi doğrultusunda 2008 yılında bir konsorsiyumla yurtdışında Razi Petrokimya şirketini satın alan GÜBRETAŞ, böylece Türkiye’nin o dönem için yurtdışındaki en büyük sanayi yatırımına da imza atmıştı.

Son yıllarda yurtiçi ve yurtdışında önemli yatırımlara imza atarak ülke ekonomisi için değerler üreten şirketimiz, sosyal sorumluluk anlayışıyla da tarım alanında öncülük etmektedir.

Ayrıntılı bilgi için www.gubretas.com.tr adresimizi ziyaret edebilirsiniz.