Kuruluşundan bu yana Türkiye tarımına katkı sağlamayı misyon edinen GÜBRETAŞ, sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında tarım sektöründe nitelikli insan gücünü artırmak amacıyla ziraat fakültelerinde lisans düzeyinde eğitim görüp ekonomik desteğe ihtiyacı olan belli sayıda çiftçi çocuğuna ilk sınıftan başlayarak lisans eğitimi boyunca burs desteği vermektedir.

14 yılı aşkın süredir lisans düzeyindeki çok sayıda ziraat fakültesi öğrencisine burs desteği verildi. Ayrıca düzenlenen Bursiyer Buluşması etkinlikleriyle geleceğin ziraat mühendisi olacak bu öğrencilere akademik, mesleki ve kişisel gelişim eğitimleri de verildi.

GÜBRETAŞ Eğitim Bursu’nun kapsamının 2017'den itibaren genişletilmesiyle ziraat fakültelerindeki Tezli Yüksek Lisans ve Doktora öğrencileri de bu burs desteğinden yararlanabilmektedir.

Başvurular 15 Ekim 2021 Cuma 17:00 tarihine kadar aşağıdaki linklerden erişilecek formla internet üzerinden yapılacak.

Başvuru sonuçları ise 5 Kasım 2021 Cuma 17:00 tarihinde www.gubretas.com.tr kurumsal web sitesinde açıklanacak.

* *

 
 

Lisans Eğitim Bursu

2007-2008 döneminden bu yana ziraat fakültelerinde lisans düzeyinde eğitim gören öğrencilere burs desteği veriyoruz.

Başvurularda çiftçi çocuğu olmak ve ziraat fakültesinin..

Burs Detayları İçin Tıklayın ⇒

Tezli Yüksek Lisans Bursu

2017-2018 döneminden bu yana ziraat fakültelerinde yüksek lisans düzeyinde eğitim gören belli sayıda öğrenciye burs desteği veriyoruz.

Başvurularda çiftçi çocuğu olmak ve ziraat..

Burs Detayları İçin Tıklayın ⇒

Doktora Eğitim Bursu

2017-2018 döneminden bu yana ziraat fakültelerinde Doktora düzeyinde eğitim gören belli sayıda öğrenciye burs desteği veriyoruz.

Başvurularda çiftçi çocuğu olmak ve ziraat..

Burs Detayları İçin Tıklayın ⇒